x
earth

Dostosuj swoje wrażenia

Close
Change Language: polski Region: Americas

Korzyści rozwiązania

Dzięki najnowszym urządzeniom Power over Ethernet o dużej mocy, dostarczającym do 71W, potencjał tej technologii szybko się rozszerza. Oprócz inteligentnych budynków / czujników IoT, usług VoIP i kamer IP, PoE może zasilać urządzenia w punktach sprzedaży, światła, systemy AV, rolety okienne i laptopy.

PoE jest z natury bezpieczną technologią z wbudowanymi zabezpieczeniami i systemem kontroli. Oznacza to, że starszy sprzęt może być łączony w tej samej sieci z najnowszą technologią bez obawy o uszkodzenie sprzętu. Modernizacje i rekonfiguracje można przeprowadzać przy minimalnych zakłóceniach, bez wpływu na inne obszary sieci i bez konieczności angażowania kosztownych specjalistów z dziedziny elektrotechniki.

Clock icon

Oszczędności - skrócenie czasu i kosztów instalacji okablowania elektrycznego. Kable sieciowe nie wymagają montażu przez wykwalifikowanego elektryka i mogą być umieszczone w dowolnym miejscu.

icon asset symbol

Uniwersalność urządzeń - brak potrzeby połączeń poprzez gniazdka elektryczne, urządzenia takie jak kamery IP i bezprzewodowe punkty dostępu mogą być umieszczone tam, gdzie są najbardziej potrzebne i z łatwością przeniesione, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Outlet Icon

Niezawodność - zasilanie PoE pochodzi z centralnego i uniwersalnego kompatybilnego źródła, a nie z rozproszonych gniazd ściennych. Może być wspierane przez zasilacz awaryjny lub sterowane w celu łatwego wyłączania lub resetowania urządzeń.

Analiza w czasie rzeczywistym – oferuje udostępnianie informacji z podłączonych urządzeń IP.

Smart Connectivity

Kontrola – okablowanie PoE pozwala zapewnić, że urządzenia mogą być kontrolowane i zarządzane zdalnie.

Battery icon

Smart – zasilanie PoE jest inteligentne i zaprojektowany do ochrony urządzeń sieciowych przed przeciążeniem, zbyt niskim przepływem energii i niepoprawną instalacją.

Circuit icon

Bezpieczeństwo - standard PoE obejmuje szereg środków zapewniających jego bezpieczne działanie, zarówno w celu ochrony starszych urządzeń przed uszkodzeniem, jak i w celu ochrony użytkowników przed zagrożeniami związanymi z zasilaniem elektrycznym.

Produkty i rozwiązania PoE

Okablowanie Molex PowerCat z miedzianą skrętką jest idealne do wszystkich zastosowań PoE. Nasze kompleksowe rozwiązania zapewniają szybkie, niezawodne działanie dla wszystkich zastosowań w infrastrukturze IT i inteligentnych budynkach.

Obudowa strefowa do instalacji sufitowej

Obudowa strefowa do instalacji sufitowej jest wytrzymałym produktem do wszechstronnego zastosowania. Została zaprojektowana, aby w dogodnej lokalizacji w suficie podwieszanym pomieścić w sobie zarówno elementy pasywne jak i aktywne sieci zapewniając obsługę lokalnego obszaru roboczego lub strefy sieci. Obudowa strefowa...

Ucz się więcej
Obudowa strefowa do instalacji pod podłogą podniesioną

Multimedialna obudowa strefowa z łatwym dostępem, która może pomieścić do 24 portów miedzianych, 48 spawów światłowodowych lub 96 włókien MTP / MPO, zaprojektowana do instalacji okablowania strefowego z podłogą podniesioną. Obudowa strefowa Molex jest opłacalnym, wytrzymałym i wszechstronnym produktem przeznaczonym...

Ucz się więcej
Kabel krosowy RJ45, 568B, U/UTP, linka, PowerCat 6, LS0H

Kable krosowe U/UTP PowerCat 6 są uzupełnieniem kompleksowego rozwiązania PowerCat 6 U/UTP. Kable krosowe są przeznaczone do zapewnienia poprawnej pracy protokołów 10/100BASE-T oraz 1000BASE-T. Kable wykonane są z wysokiej jakości linki miedzianej o średnicy 24AWG w powłoce LS0H z obu...

Ucz się więcej
Panel 19-calowy UTP, PowerCat 6

Panele krosowe PowerCat 6 zajmują szczególnie istotną pozycję w asortymencie Molex Connected Enterprise Solutions. Jest to produkt używany w aplikacjach do łączy i kanałów Gigabit Ethernet. Cechuje się pełną zgodnością (nawet na poziomie komponentów) z normami definiującymi wymagania dla kategorii...

Ucz się więcej
Kątowy panel krosowy PowerCat 6

Kątowe panele krosowe PowerCat6 nadają się idealnie do instalacji o wysokiej gęstości portów lub wykorzystujących w szerokim zakresie rozwiązania do porządkowania kabli z boku lub na końcu szafy. Kątowa konstrukcja zwiększa dostęp do portów i minimalizuje promień gięcia kabli krosowych...

Ucz się więcej
Kabel U/UTP PowerCat 6, 4 pary, LSZH, klasa Dca wg. 13501-6, 305m, Fioletowy

Kabel U/UTP Molex PowerCat 6, 4-parowy zapewnia wsparcie systemów bardzo szybkich transmisji danych. Kabel ten jest częścią kompletnej oferty PowerCat 6 zaprojektowanej, aby spełniać wymagania Kategorii 6. W celu uzyskania maksymalnej wydajności okablowania, zwiększonego pasma przenoszenia i przepustowości Molex zaleca...

Ucz się więcej
Modularny wtyk RJ45 kategorii 6A do łączy MPTL

Modularny ekranowany wtyk kategorii 6A firmy Molex została zaprojektowany do obsługi sieci 10 Gb i może być łatwo zakończony przy użyciu szczypiec równoległych. Zakończenie odbywa się poprzez umieszczenie przewodów w odpowiednich szczelinach matrycy i jej zaciśnięciu na korpusie modułu przy...

Ucz się więcej
Z zasilaniem wiąże się odpowiedzialność

Power over Ethernet to wygodne i ekonomiczne podejście do dostarczania zarówno zasilania, jak i łączności danych za pomocą jednego połączenia.
Jednak z mocą przychodzi odpowiedzialność. Projektując sieci PoE, musimy zwrócić uwagę zarówno na standardy PoE (takie jak IEEE 802.3bt), jak i te, które mają wpływ na systemy okablowania. Ważne jest, aby zapewnić, że projekt okablowania i wdrożenie jest zgodne z obiema normami.
Przewodnik Molex PoE Implementation Guide, udostępniony jako część narzędzia Molex PoE Calculator, zawiera nieocenione wskazówki dla osób wdrażających infrastrukturę PoE.

Dowiedz się więcej