x
earth

Dostosuj swoje wrażenia

Close
Change Language: polski Region: Americas

Nowe narzędzia elektroniczne dla projektantów i instalatorów okablowania

CSP poe calculator screen

Zespół pomocy technicznej firmy Molex udostępnia nowe narzędzia elektroniczne, które ułatwiają i usprawniają projektowanie sieci okablowania strukturalnego.

Zapewnienie wydajności sieci

Podczas projektowania i instalacji okablowania danych należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Komponenty i projekt sieci muszą spełniać nie tylko określone parametry, ale także wszystkie odpowiednie normy. Normy mogą być pomocne, ponieważ zapewniają kompleksowy szablon szczegółów technicznych; jeśli przestrzega się norm, zarówno wykonawca, jak i użytkownik końcowy mogą być pewni określonego poziomu wydajności sieci. Jednakże normy mogą również powodować zamieszanie, ponieważ nie zawsze jest jasne, które normy powinny mieć zastosowanie do danej instalacji lub czy które normy mają zastosowanie do różnych części projektu.

W firmie Molex traktujemy normy bardzo poważnie. Jeśli nie można udowodnić, że projekt sieci lub sama instalacja są zgodne ze standardami, nie będzie można skorzystać z naszej 25-letniej gwarancji na wydajność systemu i aplikacji.

Dobra dokumentacja jest kluczem do uzyskania gwarancji. Aby pomóc naszym Partnerom Biznesowym w tym procesie, zespół pomocy technicznej firmy Molex stworzył kilka zaawansowanych kalkulatorów. Narzędzia te umożliwiają instalatorom i projektantom natychmiastową ocenę jakości instalacji i obejmują kalkulatory łączy stałych, współczynnika wypełnienia koryt i widoki szaf.

Niedawno podjęliśmy projekt mający na celu unowocześnienie niektórych z tych narzędzi do bardziej przyjaznego dla użytkownika formatu o zwiększonej funkcjonalności.

Aplikacja na Windows

Nasze nowe narzędzie jest natywną aplikacją Windows przeznaczoną do użytku na komputerach PC i laptopach z systemem Windows. Będziesz mógł uzyskać dostęp do wielu elektronicznych narzędzi poprzez tę jedną aplikację – w przeciwieństwie do kalkulatorów Excel nie będziesz musiał używać kilku oddzielnych programów. Upewnij się, że jesteś zapisany do newslettera, aby zapewnić, że zostaniesz powiadomiony, gdy nowa wersja będzie dostępna.

Kalkulator PoE

Pierwsze udostępnione narzędzia to popularny Kalkulator PoE oraz nowe narzędzie – Kalkulator długości wiązek CoreSync.

Prowadzenie zasilania przez połączenie Ethernetowe znacznie komplikuje projektowanie sieci. Istnieją dodatkowe zasady, implikacje i normy, które muszą być brane pod uwagę, które różnią się w zależności od ilości przenoszonej mocy i rodzaju aplikacji.

Nasz istniejący Kalkulator PoE cieszy się niezmienną popularnością z wielu powodów, w tym ilości obliczeń, które usprawnia, wyraźnych informacji wizualnych i proaktywnych porad dotyczących rozwiązywania potencjalnych problemów. Kalkulator PoE dla systemu Windows zawiera wszystkie te funkcje w znanym interfejsie, a teraz także niezbędne obliczenia kategorii zdalnego zasilania (Remote Power – RP). Ponadto można teraz zapisywać i powracać do projektów, zamiast wykonywać wszystko wielokrotnie. Po zakończeniu obliczeń można je po prostu wyeksportować do sformatowanego pliku PDF, który jest idealny do wniosków gwarancyjnych lub dokumentacji odbiorowej.

CSP poe calculator screen

Kalkulator wiązek CoreSync

Molex CoreSync łączy czujniki i urządzenia IoT za pomocą infrastruktury opartej na PoE. Wiązki kablowe CoreSync zapewniają dystrybucję zasilania i komunikację danych między bramkami PoE a sterownikami PoE, minimalizując wymaganą liczbę portów PoE przez „łańcuchowanie” od jednego urządzenia do drugiego.

Kalkulator długości wiązki CoreSync umożliwia łatwe sprawdzenie projektu CoreSync i upewnienie się, że kombinacja typu przełącznika PoE, długości kabli i typów użytych kabli mieści się w dopuszczalnym zakresie. W przypadku wystąpienia błędów w projekcie – na przykład zbyt dużego spadku napięcia lub przekroczenia limitu odległości – zostanie to wyraźnie wskazane, co pozwoli na dostosowanie parametrów do momentu uzyskania zgodności projektu.

CSP CoreSync harness calculator screen

Jak zdobyć nowe narzędzia elektroniczne

Aplikacja dla systemu Windows jest już dostępna do pobrania z CSP, w zakładce „Narzędzia elektroniczne”. W zależności od uprawnień i preferencji komputera można pobrać instalator Windows (plik .msi) lub spakowany katalog.

Zaloguj się teraz, aby pobrać lub, jeśli nie jesteś jeszcze użytkownikiem CSP, dowiedz się więcej o korzyściach tutaj.

Aby uruchomić nowe Narzędzia Elektroniczne, należy najpierw zainstalować najnowszą wersję .NET Desktop Runtime 6.0. Jeśli nie masz uprawnień administratora na swoim komputerze, możesz poprosić o pomoc dział IT. Kliknij odpowiednie łącze poniżej, aby go pobrać:

Aktualizacja narzędzi elektronicznych: 4 grudnia 2023 r.

Właśnie ukazała się najnowsza aktualizacja naszej aplikacji Molex Electronic Tools for Windows – wersje 2.3, 2.2 i 2.2.1. Poniżej znajduje się podsumowanie:-

V2.3

  • Lista rozwijana zawiera teraz również opis produktu.
  • Drobne aktualizacje grafiki wyników RP.
  • Przedłużenie ważności aplikacji do końca czerwca 2024 r.

Poprzednia aktualizacja: 2 czerwca 2023 r.

V2.2

  • Umożliwienie lepszej obsługi różnych rozdzielczości i współczynników skalowania ekranu.
  • Dodanie “tooltips” na górze obliczeń RP dla łatwiejszego odczytu.
  • Dodanie opcji ustawień, aby umożliwić dołączenie logo firmy zewnętrznej do raportu wyjściowego PDF z kalkulatora PoE (nie włączono dla języka chińskiego z powodu problemów z nieprawidłowym renderowaniem znaków w pliku PDF).

V2.2.1

  • (v2.2 i wcześniejsze) wygasają 30 czerwca. Nowa wersja v2.2.1 przedłuża ważność do końca tego roku.

Poprzednia aktualizacja: 22 marca 2023 r.

Właśnie ukazała się najnowsza aktualizacja naszej aplikacji Molex Electronic Tools for Windows – wersja 2.1. W tej wersji są dwie główne zmiany:-

  • Teraz aplikacja wspiera lokalizację i może być uruchomiona całkowicie w języku polskim.
  • Drobna poprawka błędu w samym kalkulatorze PoE.

Zalecamy użytkownikom pobranie najnowszej wersji z naszego portalu obsługi klienta, tutaj.

Informacje pokrewne

Najnowsze webinarium naszego zespołu wsparcia technicznego, „Become a PoE Geek and Trusted Advisor” jest już dostępne na żądanie. Dostęp do webinarium można uzyskać 24/7 z dowolnego miejsca w sieci. Kliknij tutaj, aby obejrzeć.

More on PoE

More on CoreSync