x
earth

CUSTOMIZE YOUR EXPERIENCE

USŁUGI WDRAŻANIA INFRASTRUKTURY INFORMATYCZNEJ

Prawidłowe przeprowadzenie modernizacji okablowania infrastruktury informatycznej oraz wdrożenia nowych wersji oprogramowania już za pierwszym podejściem wymaga sporego doświadczenia, specjalistycznej wiedzy technicznej oraz doskonałych umiejętności zarządzania projektami.

Molex Connected Enterprise Solutions zmienia sposób. w jaki firmy o zasięgu globalnym spełniają wymagania związane z budową i modernizacją infrastruktury informatycznej, poprzez dostarczanie ekonomicznych rozwiązań outsourcingowych bazujących na ogromnym doświadczeniu i wiedzy ekspertów, które odpowiadają na ściśle określone potrzeby związane ze złożonością, wykorzystaniem zasobów oraz zapewnieniem natychmiastowej widoczności w projektach realizowanych w odległych miejscach świata.


BIERZEMY PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA KAŻDĄ REALIZACJE, NA KONTO KTÓREJ WYKONUJEMY PRACE, POCZĄWSZY OD FAZY PLANOWANIA AŻ PO PRZEKAZANIE DO UŻYTKU

CZYM SIĘ ZAJMUJEMY

Zarządzanie Projektami prowadzone przez CES to pełnowymiarowa usługa wdrożenia infrastruktury informatycznej dotycząca fizycznej warstwy danej organizacji. Mówiąc inaczej, zarządzamy projektem począwszy od fazy przygotowania planu okablowania strukturalnego aż po jego odbiór techniczny i przekazanie do użytku, wraz ze wszystkimi dołączonymi urządzeniami IP.

Strategia i poszczególne elementy usługi Zarządzania Projektami pomagają w optymalizacji wdrożeń realizowanych nawet dla najbardziej złożonych projektów infrastruktury informatycznej –Twój projekt obejmuje wiele lokalizacji oraz zintegrowanych systemów korporacyjnych obsługujących protokół IP? – Żaden problem! Usługa Zarządzania Projektami jest odpowiednio dostosowana do wymagań organizacji z oddziałami oddalonymi od centrali, a szczególnie do wdrażania systemów IP w wielu różnych miejscach.

 

OFEROWANE USŁUGI

okablowanie LAN Usługi Centrum Danych Usługi Zautomatyzowanego Zarządzania Infrastrukturą (AIM) Usługi audytowe i archiwizacyjne Usługi bezprzewodowej sieci LAN USŁUGI KONTROLI DOSTĘPU I BEZPIECZEŃSTWA USŁUGI AUDIO USŁUGI DORADZTWA I WDROŻENIA SYSTEMÓW OŚWIETLENIA LED

okablowanie LAN

Wraz z szybkim rozwojem systemów IP, usług w chmurze oraz Internetu rzeczy niezbędna stała się pewność, że okablowanie sieci LAN, z którego korzystasz dzisiaj, spełni również wymagania Twojej organizacji jutro. Jednak czy łatwo jest znaleźć partnera, który poradzi sobie z całym procesem bez względu na złożoność projektu lub lokalizację?

Od projektu systemu do specyfikacji produktu, zaopatrzenia, logistyki oraz instalacji naszej zupełnie nowej i innej niż wszystkie metodologii wdrażania – zawsze będziesz miał pełną kontrolę nad swoim projektem. Pożegnaj jednocześnie przyprawiające o ból głowy kontakty oraz zależności między dostawcami a wykonawcami. Zostaw to nam. Jeden kontrakt obejmuje całkowitą odpowiedzialność za wykonanie usług.

Usługi Centrum Danych

Centrum danych stanowi istotę krytycznej infrastruktury organizacji; niezależnie, czy mowa o pojedynczym stojaku, czy o instalacji na wysokość kilku pięter, tworzenie projektu okablowania Twojego centrum danych w prawidłowy sposób jest wręcz niezbędne, jeśli Twoim zamierzeniem jest wspieranie rozwoju organizacji oraz usprawnianie technologii informacyjnej wewnątrz firmy.

Wraz z szybkim rozwojem technologii IP i technologii opartych na działaniu w chmurze zrozumienie najnowszych trendów technologicznych oraz łączenia ze sobą opcji jest samo w sobie pracą na pełen etat. Jak dotrzymać kroku? Usługi Centrum Danych Molex CES dostarczają to wszystko w ramach jednego zakupu – niezależnie od tego, czy usprawniasz, poszerzasz czy budujesz nowe centrum danych – zaczynając od doradztwa na etapie projektowania, a na zarządzaniu instalacją kończąc.

Usługi Zautomatyzowanego Zarządzania Infrastrukturą (AIM)

Menedżerowie IT doświadczają codziennie wielu wyzwań, pracując nad utrzymaniem jakości zainstalowanego okablowania: zarządzanie MAC (zdalną administracją systemem komunikacyjnym klienta), zabezpieczanie wartościowych zasobów, odnajdywanie niesprawnych urządzeń lub rozwiązywanie problemów na odległość.

Rozwiązanie AIM pozwala zapewnić bezpieczeństwo Twojej infrastrukturze oraz zabezpieczyć inwestycję poprzez skuteczniejsze i bardziej precyzyjne zarządzanie infrastrukturą. Stając się integralną częścią Twojej infrastruktury IT, może ono łączyć, nawiązywać lub uwidaczniać lokalne i zdalne połączenia lub rozłączenia, zwiększać oszczędność środków poprzez szybszy MAC, minimalizować okresy przerw w dostawie usług i znacznie obniżać koszty utrzymania łączności. Posiadamy duże doświadczenie we wspieraniu szeroko rozumianego rozmieszczenia systemów AIM w przedsiębiorstwie. Udzielamy pomocy organizacji na każdym etapie: od planowania po dostarczanie.

Usługi audytowe i archiwizacyjne

Różnorodność oraz liczba urządzeń i infrastruktury IP znacząco skomplikowały procedurę decyzyjną, projektowanie sieci, wdrażanie projektu oraz śledzenie aktywów, zwłaszcza tych dotyczących infrastruktury ukrytej. Nie możesz planować lub zarządzać infrastrukturą IT w sposób efektywny, jeśli nie zdajesz sobie sprawy z tego, co posiadasz.

Usługi audytowe infrastruktury IT oraz usługi archiwizacyjne Molex CES to doskonałe rozwiązanie, jeśli potrzebujesz natychmiastowego wglądu w złożone i wielostronne struktury. Są one dopasowane do każdej kategorii sieci. Łączą w sobie inwentarz, łączność, wizualizację oraz proces archiwizacji w obrębie jednego systemu, co pozwala na spójną zmianę w zarządzaniu procesami.

Usługi bezprzewodowej sieci LAN

Projektowanie bezprzewodowej sieci LAN oraz wdrażanie bezprzewodowych punktów dostępu (WAP) może być skomplikowanym przedsięwzięciem. WAP-y oraz bezprzewodowe sterowniki od dawna stosowane są w infrastrukturach wspólnych, jednak niedawne wprowadzenie rozwiązań typu BYOD (Bring Your Own Device) oraz zwiększenie możliwości obsługi wielu klientów 802.11ax sprawiły, że korporacje zostały zmuszone do unowocześnienia swoich infrastruktur.

USŁUGI KONTROLI DOSTĘPU I BEZPIECZEŃSTWA

Systemy telewizji przemysłowej i kontroli dostępu są z nami od lat, ale technologia zmieniła sposób w jaki te kluczowe systemy działają. Nastąpiła kolosalna zmiana w sposobie przesyłu danych, kamery analogowe oraz magnetowidy VHS ustąpiły miejsca kamerom IP przyłączonych do wideo serwerów oraz systemów zarządzania opartych o nieskończenie-rozszerzalne pamięci masowe. Korzyści są liczne, ale minusem jest fakt, iż systemy te mogą niekorzystnie wpłynąć na przepustowość sieci LAN co tylko pogorszy problem.

 To miejsce, gdzie Molex może pomóc; możemy doradzić i wskazać korzyści wynikające z Forum Otwartych Interfejsów Sieciowych Systemów Wizyjnych (ang. ONVIF – Open Network Video Interface Forum) oraz PSIA (ang.  PSIA – Physical Security Interoperability Alliance), zaproponować urządzenia zamienne wspierające znormalizowane interfejsy IP dla systemów monitoringu IP oraz systemów kontroli dostępu IP, możemy także zaprojektować, zainstalować, przetestować i uruchomić a także zintegrować z wykorzystywanymi systemami rozwiązanie przygotowane specjalnie dla Państwa przedsiębiorstwa.

USŁUGI AUDIO

Od czasu kiedy powierzchnie biurowe zaczynają zmieniać się w coraz to bardziej kompaktowe stanowiska pracy gdzie hałas i szum konwersacyjny może ograniczająco wpływać na utrzymanie wydajności wśród pracowników, oczywistą koniecznością staje się zapobieganie takiemu zjawisku. Aby uzyskać ciszę w miejscu pracy potrzebna jest praktyczna wiedza z zakresu akustyki, którą chętnie się z Państwem podzielimy jako eksperci.

Molex posiada ogromne doświadczenie w zakresie projektowania i uruchomiania systemów służących maskowaniu dźwięku, spełniających funkcje przywoławcze a także transmitujących ogłoszenia mikrofonowe wraz z muzykę w tle. Nasza wiedza pozwala wdrożyć odpowiednie rozwiązanie dla Twojej organizacji, zanim zaczniesz słyszeć o tym od swoich pracowników.

USŁUGI DORADZTWA I WDROŻENIA SYSTEMÓW OŚWIETLENIA LED

Czy wiesz, że oświetlenie zużywa 18% energii elektrycznej Twojej firmy i ogrzewa budynek, nawet jeśli nie chcesz go? Prosta zmiana na oszczędne źródło światła LED czy inne ekonomiczne systemy oświetleniowe często wydaje się najlepszym rozwiązaniem gdy nie ograniczają nas ustawy i przepisy prawa budowlanego.

Oświetlenie ma również kluczowe znaczenie we wspieraniu wydajności pracowników i dobrego ich samopoczucia. Jesteśmy współtwórcą nowych, dobrych praktyk dotyczących samopoczucia pracowników w miejscu pracy i wpływu oświetlenia na poziom ich zaangażowania oraz produktywność. Molex potrafi doradzić, dobrać i zaprojektować odpowiednie oświetlenie dla Państwa przedsiębiorstwa. Nasze doradztwo i usługi projektowe wykorzystują najnowsze technologie oświetleń inteligentnych. Od konsultacji, poprzez instalację, testy i uruchomienie Molex pomoże oświetlić Twoją instytucję.

CAŁKOWITA KONTROLA

Mamy świadomość, jak bardzo czasochłonne dla właścicieli projektów jest prowadzenie współpracy z różnymi sprzedawcami oraz wykonawcami w czasie zdalnego wdrażania projektów infrastruktury IT. Dlatego zapewniamy jeden kontakt odpowiedzialny za wszystkie aspekty relacji ze sprzedawcami i logistyki projektu we wszystkich lokalizacjach wdrożenia (niezależnie od ich położenia geograficznego). Właściciel projektu, jako główny uczestnik, zachowuje przez cały czas pełną kontrolę nad całością projektu.

WIDOCZNOŚĆ PROJEKTU

Nasze rozwiązania odpowiadają na wszystkie konkretne potrzeby dotyczące zdalnej budowy infrastruktury IT w wielu lokalizacjach, a nasza wyjątkowa metodologia pracy umożliwia nam świadome zarządzanie każdym aspektem warstwy fizycznej projektu oraz podłączonych urządzeń IP. W praktyce oznacza to możliwość nieustannego, całodobowego aktualizowania statusu projektu w ramach każdego wdrożenia, dzięki czemu główni uczestnicy projektu mają zawsze natychmiastowy dostęp do informacji niezbędnych dla podejmowania decyzji – o każdej porze i w dowolnym miejscu.

WYKORZYSTANIE ZASOBÓW

Dzięki usłudze Zarządzania Projektami Twój dział IT oraz zasoby obiektu nie muszą już poświęcać czasu na realizację projektu o takim stopniu wyspecjalizowania, co pozwala im skupić się na ich głównych działaniach.

PEŁNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Bierzemy pełną odpowiedzialność za każdą lokalizację, w której realizujemy prace, począwszy od fazy planowania aż po przekazanie do użytku.

NIEZALEŻNOŚĆ OD PRODUCENTÓW

Zasada „Everything Over IP” („Wszystko przez protokół IP”) w błyskawicznym tempie stała się standardem zarówno w nowych jak i modernizowanych projektach, począwszy od sieci LAN, monitoringu CCTV, kontroli dostępu, punktów dostępu bezprzewodowego (WAP) oraz śledzenia zasobów aż po inteligentne oświetlenie LED, systemy zarządzenia budynkami oraz systemy przeciwpożarowe.

Nie żywimy urazy, jeżeli zdążyliście już pomyśleć, że będziemy nalegać na stosowanie naszych własnych produktów. Nasze usługi zostały rozmyślnie zaplanowane jako niezależne od producentów, co oznacza, że dostaniesz od nas najlepsze możliwe rozwiązanie z całej palety możliwości i od tych producentów, których sam wybierzesz. Nie będzie nam to w najmniejszym stopniu przeszkadzać, jeżeli zdecydujesz się na korzystanie z urządzeń pochodzących od innych producentów

ZGODNOŚĆ

Gdy otrzymujemy zadanie zarządzania projektem infrastruktury informatycznej, stajemy się za nie całkowicie odpowiedzialni. Innymi słowy wychodzimy z założenia, że przejmujemy wobec klienta pełną odpowiedzialność na każdym etapie projektu. Głównym aspektem usługi Zarządzania Projektami są wymagania zachowania zgodności prawnej i regulacyjnej. Jako firma należąca do Koch Industries nie dopuszczamy tu żadnej drogi na skróty.

Zapewniamy globalne usługi ograniczania ryzyka, kontroli kosztów oraz zapewniania zgodności z przepisami, w tym:

  • Przygotowanie specyfikacji i projektu dla/z pomocą architektów i konsultantów;
  • Zakup produktów;
  • Zarządzanie i logistyka (dowolnych producentów – nie tylko marki Molex);
  • Zarządzanie i realizacja wdrożenia/odbiór techniczny;
  • Zarządzanie lokalnymi wymaganiami prawnymi i ubezpieczeniowymi;
  • Zgodność z lokalnymi przepisami;
  • Skonsolidowane rozliczenia – jeden dostawca;
  • Widoczność statusu projektu w czasie rzeczywistym oraz kontrola dla uczestników projektu.

Korzystając z tej strony internetowej użytkownik wyraża zgodę na korzystanie z plików cookies. Więcej informacji

Ustawienia plików cookies na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies", aby dać Ci najlepszą możliwość przeglądania zawartości strony. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie plików cookies kliknij "Akceptuję". W przeglądarce internetowej możesz zawsze zmienić ustawienia dotyczące plików cookies.

Zamknij